est  |  eng
------Kütioru maakunsti rada

Ko, Seung-HyunKo, Seung-Hyun (Lõuna-Korea)
Kütioru Kayagum
2005
(Paigutatud siseruumidesse, ei eksponeerita)

Ma armastan elava looduse hääli. Kütiorg on täidetud elu häältega. Palju linde, kelle nime ma ei tea, samuti putukad, taimed ja puud laulavad oma laulu. Kõik hingab. Hingust tunnen ma tuules. Metsa hääled on harmoonias.

Ma loodan, et Eestlased hakkavad mängima Kayagumi, mille ma siia ehitasin. Kayagumil on 2000 aastane ajalugu. Kaya oli rahvas, kes elas ammu aega tagasi Korea Lõunamere ääres. Kayade kuningas armastas muusikat, mängis ka ise pilli ja laulis. Esimene Kayagum valmistati kuningliku pillina. Nüüdseks on teda mängitud 2000 aastat. Traditsiooniliselt on Kayagumil 12 keelt ja ta valmistatakse erilisest puust. Ma ei hooli pilli traditsioonilisest kujust ja valmistusviisist. Mina teen oma Kayagumid materjalist, mis leidub erinevates maailma paikades, kus ma neid ehitan. Lähtun erinevatest looduslikest tingimustest.

Kolmkümmend aastat tagasi olid kõik mäed ja jõed Koreas puhtad ja ilusad. Meil oli neli selgelt eristuvat aastaaega. Sestsaadik on tööstus läinud üles- ja loodus allamäge. Kõik kohad on vabrikuid täis ehitatud, ruumi on järjest vähem ja inimesed elavad kaugel loodusest. 25 aastat tagasi reageeris mu looming tolleaegsele olukorrale. Nüüd nüüdsele. Kayagumi hääl ei ole vali, aga ma loodan, et sealt kostab võimsaid looduslikke sõnumeid.