est  |  eng
------Kütioru maakunsti rada

Christopher Moeller

 

Christopher Moeller, C333 (Holland)
koostöös Pavlov Medialabi (Holland) ja prof John Frazeriga (USA)
KOMPUUTERMETS
2005

Rituaalse performance kommentaariks.

KUJUTLE, et sa võid ehitamise asemel maja omale kasvatada
KUJUTLE, et sa külvad seemne, kastad ja poputad taime, kuni ühel päeval on maja küpseks saanud
KUJUTLE mitte ainult maja, vaid kompuutri kasvatamist…
KUJUTLE kompuutrite metsa…
KUJUTLE metsakompuutrit…


Mõtiskledes taimede ja puude arhitektuuri üle ja kujutledes, mis võiks võimalik olla jõudsime ideeni, et puud on õigupoolest informatsiooni protsessorid. Tundus, et see võiks olla tulevikuarhitektuuri alternatiiv – metsade arhitektuur, kompuutrite arhitektuur.

Otsides järjest võimsamaid ja kiiremaid andmetöötluse viise, balansseerime pidevalt kaasaegse tehnoloogia äärmistel piiridel. Samas paistab, et on mõeldavad ka hoopis teistsugused andmetöötlusviisid, aeglased ja sügavad ning avalduva teabe poolest pööraselt rikkad. Koos prof. John Frazeri ja Pavlov Medialabiga oleme uurinud selliseid võimalusi mitmetes “Evolutsioonilise arhitektuuri” eksperimentides. Varasemad katsed hõlmasid ka inimesi kui potentsiaalseid protsessoreid.

Puud on väga efektiivsed mõõteriistad kõiges, mis puudutab atmosfääri, salvestades andmeid oma aastaringides. Mingis mõttes võib neid käsitleda antennidena, mis ammutavad informatsiooni elektromagneetilisest spektrist.

INFORMATSIOONI TAASESITAMINE

Kas poleks põnev istutada puid kui hiiglasliku arvuti või arvutisüsteemi komponente eesmärgiga salvestada ning taasesitada nende poolt kogutud informatsiooni…

Sel kombel võiks pühitseda iga-aastaselt rituaalset sündmust või ohverdust, teadmiste ohverdamist, universumi saladuste kinkimist meile planeedi poolt…

Informatsiooni taasesitamise võib muuta vaatemänguliseks – puu lõigatakse seibideks ja pannakse mängima vinüülplaadimängijale. Helipea nõel kompab aastaringide laiust, tihedust ja struktuuri, muutes kuuldavaks puu süsinikulised andmebaasid.