est  |  eng
------Kütioru maakunsti rada

Asupaik

Võrust sõida 12 km Vastseliina suunas. Enne Tootsi bussipeatust keera vasakule ja sõida 2,7 km kruusateed pidi Kütioru puhkekeskuseni.

Auto saab jätta parklasse, maakunsti rada algab sealt, tiiruga ümber Puhkekeskuse läänenõlva järsematesse jäärakutesse. Rada on tähistatud viitadega.Rada on 3,4 km pikk, küllaltki järsus ja raskes maastikus. Kõrguste vahe on üle 70 m. Orunõlvadel on abiks sitkemat sorti jalanõud ja maastikusse sobiv rõivastus.

Piki rada paiknevad tähistatud maakunstiteosed, installatsioonid ja skulptuursed vormid, millede kohta leiate lähemat infot sellelt võrguleheküljelt. Võite otsida kas kunstniku nime järgi või klikata raja kaartil tähistatud oranzhe punkte.

Teoseid on rajatud orgu Kütioru Avatud Ateljee korraldatud sümpoosionide käigus alates 1999. aastast.

Rajal liikudes pea meeles, et tegemist on maastikukaitsealaga ja haritava pärandmaastikuga. Ära talla konna, ära sõtku heina. Palume austada metsa vaikust ja puhtust. Muusikat kuulake klappidega ja oma praht viige kaasa. Suusatõstukitest põhja poole jääb sihtkaitsevöönd. See on loodusreservaat, kus inimtegevus on keelatud.
kivisildnik
kütiorg

kui joodik rentslis
on viide loodusele
sinus eneses

siis kütioru
maastikukunsti rada
viib teises suunas

väga paljusid
üllatab fakt et loodust
leidub ka väljas

üleval taevas
ning eemal lepad võsas
sama soostuv järv

ilma et peaksid
avama vereringe
puutuvad hinge

04.08.2005
kunst.ee 3/2005